Wszędzie tam, gdzie ze względów konstrukcyjnych nie można wstawić okien, a światło słoneczne jest pożądane, można z powodzeniem zastąpić je luksferami.

Czym są luksfery?

Najprościej mówiąc – jest to specyficzny rodzaj szklanych cegieł, wstawianych pomiędzy ściany konstrukcyjne budynków bądź będące samodzielną ścianą, budowaną podobnie jak inne ściany działowe z pustaków, cegieł lub bloczków gipsowych.

Zastosowanie luksferów

Zastosowanie pustaków szklanych ma dwojakie znaczenie – wstawione zamiast okna pozwala na doświetlenie pomieszczenie przez cały dzień, a jako konstrukcja typu ścianka działowa lub pół ścianka, to niebanalna ozdoba każdego pomieszczenia.
Luxfery półprzejrzyste mogą być wstawiane w miejsca, które są pomieszczeniami prywatnymi, jak na przykład wydzielone miejsce w łazience na toaletę czy brodzik prysznicowy lub oddzielają pomieszczenia o różnym przeznaczeniu jak salon od kuchni. Tego typu luksfery mogą również stanowić uzupełnienie otworu drzwiowego w budynku mieszkalnym. Pustaki szklane produkowane są z bardzo odpornego szkła, są trwałe, estetycznie wykonane i niepalne.

 

Luksfery Wave E60 chmurka/fala – parametry techniczne i użytkowe

Prezentujemy Państwu ofertę naszej firmy Glasspol. Spośród wielu pozycji, chcielibyśmy wyróżnić pustak szklany chmurka-fala o specyfikacji Wave E60 chmurka 1919/8.

Ten model pustaka wyprodukowany został z bezbarwnego szkła, gładkiego z obydwu stron a z załamaniami tworzącymi rodzaj fali czy chmurki wewnątrz. Dzięki takiej formie, pustak jest przejrzysty, ale zniekształcenia w jego wnętrzu sprawiają, że obraz widziany z drugiej strony jest rozmyty, asymetryczny, nieregularny oraz odkształcony – nie ma więc obawy, że ścianka postawiona nawet w miejscu bardziej prywatnym będzie w jakikolwiek sposób krępowała osobę tam przebywającą.

Luksfer chmurka ma wymiary -19 × 19 × 8 cm. Przy stawianiu ścianek może być łączony z innymi pustakami kolorowymi, bezbarwnymi bądź wzorzystymi. Może być używany wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, gdyż wysokie parametry techniczne czynią go wyjątkowo odpornym materiałem na czynniki zewnętrzne oraz urazy mechaniczne. Pustak Wave E60 chmurka łączy w sobie prostotę wykonania, elegancję oraz najwyższą jakość szkła użytego do jego produkcji.

Pustak szklany w połączeniu z innymi materiałami

Luksfery w naszej ofercie posiadają atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa użytkowania. Są również ognioodporne dlatego nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia, oraz łączenia z każdym materiałem. Mogą być osadzane metodą tradycyjną na zaprawę klejową lub bez zaprawy – w drewnianych, metalowych lub z tworzywa sztucznego kształtownikach. Rama drewniana oraz z tworzywa PCV nadaje się do niewielkich ścianek – o powierzchni do trzech metrów kwadratowych natomiast przy zastosowaniu kątowników metalowych ścianka może być większa. W przypadku montowania bez zaprawy klejowej, by wzmocnić ściankę z luksferów, należy spoiny połączyć z konstrukcją za pomocą silikonu sanitarnego, który ustabilizuje ścianę oraz ją uszczelni.

Przedstawiony pustak szklany chmurka jest bardzo estetycznie wykonany i łatwy w utrzymaniu w czystości, ze względu na niezwykłą gładkość powierzchni. Oprócz zalet praktycznych posiada również walory artystyczne – jest bardzo elegancki i nadaje się do wielu zastosowań.

Teraz w promocji!!! Zobacz luksfery Wave E 60 w naszym sklepie >>>

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.