Luksfery szklane – czyli szklana wersja pustaków – są doskonałym materiałem na zbudowanie ścianki działowej i nie tylko. Dzięki nim możliwe jest przedzielenie pokoju bez konieczności rezygnacji z naturalnego światła. Ich zalety możemy szczególnie docenić w momencie, gdy pokój, który wydzielamy przy zastosowaniu normalnej ścianki, byłby pozbawiony okna.
Luksfery szklane zamiast zwykłych
Luksfery szklane mogą z powodzeniem zastąpić zwykłe pustaki, choćby wtedy, gdy zależy nam na wydzieleniu pomieszczenia, a w tym pozostawionym bez okna nie chcemy tracić źródła naturalnego światła. Dzięki nim – w przeciwieństwie do zwykłych ścianek działowych – nie musimy obawiać się tego, że któreś z pomieszczeń pozostanie niedoświetlone, czy będzie sprawiać wrażenie mało przytulnego i ponurego. „Magia” luksferowego światła działa wręcz odwrotnie. Przechodzący przez pustaki szklane blask nabiera koloru lub jeszcze pięknie odbija się od szkła, co daje bardzo interesujący efekt wizualny i – ostatecznie – jeszcze więcej światła w pomieszczeniu.
Przejrzyste pustaki – czy to w postaci ścianki działowej, czy też pełniące funkcje ozdobną – nadadzą wnętrzu lekkości i przestronności. Sprawdzą się nawet w niewielkich przytłoczeniach, gdyż sposób, w jaki odbijają światło sprawia, że trudno sobie wyobrazić, aby mogły przytłoczyć nawet małe pokoje.
Luksfery mogą pełnić rolę również „okien wewnętrznych”. Doskonale sprawdzą się nie tylko jako ścianki działowe, mogą być montowane na klatkach schodowych, w garderobach, czy łazienkach.
Ogromna różnorodność kolorów i wzorów
Luksfery dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na urozmaicenie nawet bardzo zwyczajnych pomieszczeń w absolutnie niecodzienny sposób. Dzięki różnorodności wzornictwa możliwe jest ich dopasowanie do praktycznie każdej wnętrzarskiej aranżacji. W sklepach dostępne są również luksfery umożliwiające nadanie ścianom nieregularnego kształtu, np. łuku. Luksfery sprawdzą się bardzo dobrze w salonie, jako element ozdobny lub ścianka oddzielająca część z jadalnią od wypoczynkowej.
Inwestorzy mają również inne pomysły na wykorzystanie luksferów. Zakładają oni możliwość utworzenia z nich samodzielnych konstrukcji, czy też takich użytkowych obiektów, jak: kabina prysznicowa.
Właściwości i zalety luksferów
Luksfery bez wątpienia posiadają jedyny w swoim rodzaju urok i trudno odmówić im niesamowitych walorów estetycznych. Za ich pomocą możemy tworzyć naprawdę niezwykłe i nietypowe aranżacje, a także wykorzystywać je w sposób tradycyjny. Nawet wtedy sprawią, że pomieszczenie, w którym się znajdują, nabierze ciekawego i niecodziennego wyrazu.
Luksfery produkowane są w różnych rozmiarach, co sprawia, że mogą być one wykorzystane w naprawdę różnych pomieszczeniach i z łatwością wpasują się we wnętrza tradycyjne, jak i nowoczesne.
Charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną, a także odpornością na ogień. Nie straszna im będzie podwyższona temperatura, czy nawet iskry. W przeciwieństwie do niektórych materiałów, z których budowane są dekoracje, luksfery ogniotrwałe są odporne na działanie wysokich temperatur i ognia.