Luksfery, cegły szklane, pustaki szklane.

Luksfery

Dobre doświetlenie pomieszczenia przez światło słoneczne pozwala nie tylko na oszczędności związane z ograniczeniem zużycia prądu na oświetlenie pomieszczenia, ale i z większym komfortem przebywania w nim. W pomieszczeniu, w którym się pracuje i którego nie trzeba doświetlać sztucznym światłem, ludzie pracują wydajniej i czują się bardziej komfortowo. Jak sprawić, by pomieszczenie było jaśniejsze?

 

Pustaki szklane

Jednym ze sposobów na rozjaśnienie pomieszczenia jest zastosowanie pustaków szklanych. Dobrej jakości luksfery przepuszczają znaczną część światła słonecznego, które na nie pada. Jednocześnie pustaki szklane stanowią barierę nie do przejścia dla ludzkich spojrzeń. Dzięki temu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zapewnić sobie dobrze doświetlone pomieszczenie i jednocześnie prywatność.

Gdzie stosuje się luksfery?

Luksfery można zastosować właściwie w każdym budynku, niezależnie od jego rozmiarów, lokalizacji oraz przeznaczenia. Doskonale sprawdzają się więc w:

– domach jednorodzinnych,
– blokach mieszkalnych,
– biurowcach,
– przedszkolach i szkołach,
– urzędach,
– przychodniach lekarskich i szpitalach,
– innych budynkach użyteczności publicznej,
– kotłowniach,
– obiektach sportowych.

Zastosowanie wysokiej jakości przezroczystych pustaków pozwala na stworzenie nowoczesnej elewacji, która wygląda bardzo atrakcyjnie. Pustaki ze szkła można stosować również do wznoszenia ścian działowych wewnątrz budynku. W ten sposób wznosimy ściany przepuszczające światło, ale izolujące dobrze dźwięk i gwarantujące prywatność.

Luksfery stosuje się również w tych miejscach, w których na wstawienie okna nie pozwalają warunki zabudowy (na przykład zbyt mała odległość elewacji od ogrodzenia). Dzięki temu wewnątrz pomieszczenia będzie równie jasno, jak przy zabudowaniu okna.

Jakie są zalety stosowania pustaków szklanych?

Stosowanie pustaków szklanych do wykonywania przezroczystych dla słońca ścian ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

– bardzo dobre właściwości termoizolacyjne (współczynnik przewodności cieplnej 1,7W/mK),
– doskonała izolacja akustyczna,
– bardzo dobre właściwości antywłamaniowe (rozbicie luksfera jest trudne i wymaga dużej siły)

Nowoczesne luksfery to gwarancja trwałości i niezawodności. Ściany wzniesione ze szklanych pustaków nadają budynkowi bardzo nowoczesnego charakteru.

Luksfery ognioodporne

Zupełnie nową gamą produktów są dostępne w naszej ofercie luksfery ognioodporne. Służą one do wznoszenia tak zwanych ścian ogniowych. Mogą one stanowić zarówno zewnętrzne ściany budynku, jak i ściany wewnętrzne – na przykład między klatkami schodowymi w bloku.

Nasza firma jako jedyna w Polsce oferuje najwyższej jakości pustaki szklane ognioodporne o klasie odporności EI120. Dzięki solidnej i wytrzymałej mechanicznie konstrukcji, pustaki EI120 stanowią również doskonałą barierę antywłamaniową.

Luksfery są odporne na działanie ognia z obydwu stron. Niezależnie od tego, z której strony pojawi się pożar, pustaki nie ulegną zniszczeniu, zgodnie z informacjami zawartymi z certyfikacie EI120. Dzięki tym luksferom można stawiać jasne ściany, które nie ulegną zniszczeniu w czasie pożaru.

Cegły szklane

Innym ciekawym rozwiązaniem są cegły szklane. Występują one w różnych rozmiarach i kształtach. Cegły szklane to przepiękne wyroby szklane, które nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Zapraszamy na naszą stronę poświęconą cegłą szklanym. Kliknij tutaj