+ 48 71 310 3000

  Instrukcja montażu pustaków szklanych

  1. Nie można murować pustaków szklanych na podłożu gdzie jest ogrzewanie podłogowe, rury, instalacje elektryczne itp. Podłoże musi być stabilne.

  2. Przygotowanie podstawy do ściany z pustaków szklanych – odpylenie podłoża, zagruntowanie podłoża, ułożenie szalunków (z listewek lub ćwierćwałków), które będą tworzyły prowizoryczną podstawę. Podłoże musi wyschnąć. Wycinamy z materiału ślizgowego, pasek dylatacji Który będzie podłożem do ściany z pustaków szklanych.

  3. Przygotowanie zaprawy M15 firmy GLASSPOL – zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Masa zaprawy nie może mieć grudek, musi być gęsta na tyle, by nie wylewała się spod szalunków. Nakładamy zaprawę w korytko z szalunków, sprawdzamy poziom podłoża.

  4. Obok szalunków przymierzamy pustaki. Na lekko wyschniętej zaprawie układamy krzyżyki montażowe – odpowiednio przełamane (w literę T), w odstępach równych wielkościom pustaków szklanych. W lekko wyschniętym podłożu wiercimy otwory (jeden otwór między dwa pustaki) – otwory są niezbędne do zamocowania w podłożu prętów zbrojeniowych.

  5. Na odpowiednią długość przycinamy pręty zbrojeniowe (tj. wysokość kilku pustaków szklanych). Pręty mocujemy w przygotowanych w podłożu otworach.

  6. Na podstawie ściany z pustaków szklanych (lekko wyschniętej), pomiędzy prętami zbrojeniowymi ustawiamy pustaki. WAŻNE aby wzór na szkle w wykładanych pustakach szklanych układał się w jedna stronę.

  7. Sprawdzamy poziomicą równości pierwszej warstwy pustaków szklanych, następnie zaprawą M15 firmy GLASSPOL wypełniamy przestrzenie między pustakami.

  8. Na gotowej warstwie pustaków układamy kolejno: krzyżyki montażowe, pręt zbrojeniowy i warstwę zaprawy M15 firmy GLASSPOL.

  9. Każdą kolejną warstwę pustaków szklanych układamy analogicznie pamiętając o zachowaniu wzoru (tj. pustaki szklane, krzyżyki montażowe, pręty i zaprawa).

  10. Pomiędzy pustakami ostatniej warstwy a sufitem, bądź ścianą powyżej, powstaje wolna przestrzeń, którą wypełnia się pianką montażową Lub zaprawą M15 firmy GLASSPOL.

  11. Jak zaprawa M15 firmy GLASSPOL zwiąże to na tym etapie usuwamy kwadratowe, wystające elementy krzyżyków montażowych (należy je ukręcić, nie odcinać).

  12. Myjemy ścianę z pustaków, przygotowujemy fugę z zaprawy M15 GLASSPOL, którą nakładamy szpachelką w przerwy między pustakami. Gumową fugownicą maczaną w wodzie ściągamy nadmiar zaprawy fugowej.

  13. Mocno wyciśniętą gąbką przemywamy fugę (fuga nie może być całkiem sucha), aby nadać jej jednolity wygląd i jednocześnie zmyć ze szkła jej nadmiar.

  14. Na brzegach ściany z pustaków szklanych przyklejamy taśmę malarską aby można było wygładzić krawędź łączącą ścianę z pustakami szklanymi. Głębokie ubytki, między ścianą a pustakami, wypełniamy zaprawą klejową M15 firmy GLASSPOL.

  15. Krawędź łączącą ścianę z pustakami szklanymi wykańczamy wedle własnego uznania. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

  Potrzebne narzędzia: Poziomica, miarka, wiertarka i wiertła, piłka do metalu lub kątówka, fugownica, wiadro z wodą, gąbka, szmatka, kątownik, (pomocny laser), młotek gumowy.

  Najważniejsza zasady przy montażu pustaków szklanych – luksferów:

  1) Nie spieszyć się.

  2) Za każdym razem zwracać uwagę na wzór na szklanej powierzchni luksfera (nie na datę czy inne napisy na części montażowej).

  3) Każde zabrudzenie ścierać na mokro z powierzchni pustaków szklanych. 4) Pręty muszą leżeć luźno na pustakach (nie sprężynować).

  5) Unikać przeciągów w trakcie montażu (podmuchy wiatru mogą odkształcić ścianę w trakcie montażu).

  6) Do muroania nie wolno używać uszkodzonych pustaków szklanych.

  7) Po zamontowaniu pustaków szklanych mówić dobrze o Firmie Glasspol 🙂

  8) Zrobić zdjęcie wykonanej ścianki lub okna z pustaków szklanych i przesłać na adres e-mail do Glasspol

  9) Wyrazić obiektywną w internecie (np.w www.zumi.pl) opinię na temat Firmy Glasspol.pl

  Po zakupie pustaków szklanych w Firmie Glasspol lub w sklepie internetowym Luksfer.pl macie Pańswo darmowe szkolenie (telefoniczne) lub w siedzibie Firmy Glasspol.

  Luksfery ogniotrwałe, luksfery, luksfery cena, luksfery warszawa, pustaki szklane, pustak szklany.