Szklane pustaki, zwane także luksferami to wyjątkowo ciekawe rozwiązanie. Są one nie tylko praktyczne i bezpieczne, ale nadają pomieszczeniu też bardzo ciekawy design. Świetnym przykładem luksferów, które od lat sprawdzają się w różnych aranżacjach, o różnym przeznaczeniu są Luksfery La Rochere Nuagee. Dlaczego więc pustaki szklane są tak popularnym rozwiązaniem już od wielu lat?

Najpierw trochę historii

Firma La Rochere swoimi korzeniami sięga aż do XV wieku. Jest to niesamowicie odległa przeszłość. Wówczas powstała huta szkła, która działała aż do zniszczenia pożarem. Następnie na przełomie XVI i XVII wieku spłonęła wraz z wioską, ale została odbudowana po 3 latach. Jednak to nie był koniec pechowego okresu, gdyż jeszcze w tym samym wieku została zniszczona w czasie wojny trzydziestoletniej. Na szczęście została odbudowana w 1666 roku. Piece zamontowane wówczas, obecne są w fabryce do dziś. Na początku fabryka produkowała tylko szkło płaskie. Z czasem jednak rozpoczęła produkcję szklanych cegieł oraz szkła ozdobnego. Wieki XX i XXI przypadają na dynamiczny rozwój firmy, jej mechanizację i automatyzację oraz późniejszą rozbudowę. Firma jest stale unowocześniana, tak aby dostarczać najnowocześniejszych rozwiązań.

Czym charakteryzuje się pustak szklany?

Pustak szklany jest z jednej strony pustakiem wewnętrznym, a z drugiej zewnętrznym. Luxfery ze strony zewnętrznej są matowe, tak aby zapewnić prywatność. Z kolei od strony wewnętrznej są one gładkie. Dzięki temu bez problemu można utrzymać je w czystości. Co więcej, pustaki szklane pozwalają na tłumienie dźwięków dlatego też nie ma obawy, że będą one przepuszczać dźwięki bardziej niż ściana. Wręcz przeciwnie potrafią one tłumić bardzo dobrze, często nawet o wiele lepiej niż tradycyjne okna i inne materiały budowlane.

Znalezione obrazy dla zapytania pustaki szklane

Gdzie można użyć pustaków szklanych?

Tak naprawdę luksfer to materiał, który może zostać użyty wszędzie. Świetnie sprawdzą się one zarówno w domach prywatnych, jak i w różnego rodzaju instytucjach oraz na halach produkcyjnych. Pustaki szklane będą dobrym wyjściem wszędzie tam, gdzie wilgotność jest wysoka. W związku z tym śmiało można je montować w łazienkach, kotłowniach, garażach, pomieszczeniach gospodarczych czy piwnica. Wszystko zależy od sposobu użycia i fantazji właściciela. Co więcej, luksfery to świetny pomysł wszędzie tam, gdzie potrzebna jest prywatność i nie sprawdzą się tradycyjne okna. Luksfery wpuszczą światło, ale zapewnią wyizolowaną przestrzeń, ukrytą przed wzrokiem innych.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Pomimo wielu istotnych zalet, które zostały już wymienione, pustaki szklane posiadają jeszcze jedną, ważną cechę. Są one ognioodporne. Jak wiadomo ogień rozprzestrzenia się nieubłaganie szybko. Oznacza to, że trawi wszystko, co napotka na swojej drodze. Na szczęście pustaki szklane zapewniają szczelność ogniową – 60 minut oraz izolacyjność ogniową – 15 min. Oznacza to, że opóźniają one rozprzestrzenianie się pożaru, a tym samym dają więcej czasu na akcję ratowniczą. Ogranicza to poziom zniszczeń oraz niebezpieczeństwo dotyczące osób przebywających w danym pomieszczeniu.