Luksfery pustaki szklane podłogowe P 12.60 La Rochere

Luksfery pustaki szklane podłogowe P 12.60 La Rochere

Luksfery pustaki szklane podłogowe P 12.60 La Rochere

SKU: PP1260

Opis:

Pustak szklany na zamówienie.

Fuga jest koloru białego. Nie wykonujemy fug kolorowych. Istnieje możliwość malowanie fug specjalnymi farbami do fug bądź farbami wodo- i grzyboodpornymi.

Fugę można malować. Na rynku są dostępne specjalne farby do malowanie fug. Można też stosować farby przeznaczone do malowania łazienek i kuchni (wodo- i grzyboodporne).

Fuga gładka powinna być stosowana w elewacjach zewnętrznych od strony zewnętrznej. Jest to ważne przez wzgląd na m.in. warunki atmosferyczne, mianowicie dzięki gładkiej fudze (licowanej z powierzchnią luksferów) podczas opadów atmosferycznych woda nie zalega w miejscu fugi dzięki temu nie pęka, nie kruszy się, jest trwała. Ponadto dzięki fudze wklęsłej, od strony wewnętrznej, w środku pomieszczenia jest znacznie więcej światła.

Luksfery muruje się podobnie jak cegły, bloczki, pustaki jednak potrzebna jest specjalna zaprawa do pustaków szklanych. Zaprawa ta posiada właściwości elastyczne (zwykła zaprawa może powodować pękanie luksferów). Grubość spoiny jest zależna od rodzaju pustaka, wyróżnić można trzy grubości – 2 mm, 6 mm, 10 mm. W pustakach specjalistycznych ppoż EI 30 i EI 60 spoina między pustakami powinna wynosić minimum 15 mm lub więcej.

Nie. Pręty są ocynkowane – dzięki czemu zaprawa w której się znajdują mocniej wiąże a do tego cynk nie rdzewieje. Dzięki temu nie ma obawy co do tego, aby po czasie na fudze wychodziły rdzawe plany.

Pręty należy umieścić w ścianie, około 5 – 15 cm z każdej ze stron. Dzięki temu po zbiciu luksferów pozostaje stalowa kratownica która trzyma się dzięki temu że jest zahaczona o ściany.

Szczegóły
  • Wymiary pustaka szklanego: 12x12x6 cm
  • Masa pustaka szklanego: 1,2 kg
  • Pakowanie pustaka szklanego (karton): 20 szt.

Prosimy o zamawianie luksferów w pełnych paczkach.

Luksfery pustaki szklane podłogowe P 12.60 La Rochere. Luksfery ogniotrwałe, luksfery, luksfery cena, luksfery warszawa, luksfery przeciwpożarowe, ściana z luksferów, luksfery zamiast okna, montaż luksferów. luksfery montaż.