Luksfery ognioodporne. Luksfery na dobre wpisały się w listy materiałowe nowoczesnych projektów budowlanych. Pustaki szklane znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie warto zapewnić dostęp światła, a wykonanie okien jest nieopłacalne, niemożliwe lub niepotrzebne.

luxfer.pl-Luksfery,-luksfery-warszawa,-luksfery-ogniotrwałe,-luksfery-cena,-luksfery-przeciwpożarowe22 luxfer.pl-Luksfery,-luksfery-warszawa,-luksfery-ogniotrwałe,-luksfery-cena,-luksfery-przeciwpożarowe22
Jakie są zalety pustaków szklanych?

Luksfery pozwalają na szybkie wzniesienie przezroczystej ściany. Dzięki temu w pomieszczeniu, w którym są zamontowane jest zdecydowanie jaśniej, a jednocześnie osoby, które się wewnątrz tego pomieszczenia znajdują, nie są z zewnątrz widoczne.To pozwala zachować prywatność i stosować pustaki szklane na przykład w łazience czy toalecie

Ściany wzniesione z pustaków szklanych posiadają ponadto bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dobrze tłumią również dźwięki, a wytrzymałość szklanej ściany nie jest dużo mniejsza od wytrzymałości ściany wzniesionej z bloczków betonowych czy cegły dziurawki. Ściana z luksferów to również doskonała bariera dla włamywaczy – jej pokonanie wiąże się z tłuczeniem szkła, czyli bardzo hałaśliwym procesem. To mogłoby zwrócić uwagę postronnych osób i napędzić włamywaczom kłopotów. Ponieważ luksfery wykonane są z bardzo grubych warstw szkła, ich rozbicie jest trudne.

Do czego służą pustaki szklane ognioodporne?

Luksfery ogniotrwałe to doskonałe rozwiązanie na wykonanie ścian ogniotrwałych w tych miejscach, w których zależy nam na odpowiednim doświetleniu pomieszczeń. Dzięki temu, że luksfery przepuszczają część światła, w pomieszczeniach, w których są wykonane z nich ściany jest zwyczajnie jaśniej.

Luksfery EI120 to nowoczesne, przełomowe rozwiązanie dla budownictwa. Nasze pustaki szklane jako jedyne w Polsce posiadają certyfikat ognioodporności. Oznacza to, że można je stosować do budowy ścian pionowych ogniotrwałych zgodnie z przepisami obowiązującego prawa budowlanego.

Nasze luksfery zachowują ogniotrwałość określaną przez klasę EI120. Są odporne na działanie ognia zarówno od wewnętrznej, jak i od zewnętrznej strony. Dzięki temu nawet, jeśli pożar będzie na zewnątrz budynku, nie ma obawy o to, że budynek zapali się od wewnątrz, jeśli pustaki zostały poprawnie zamontowane.

luxfer.pl-Luksfery,-luksfery-warszawa,-luksfery-ogniotrwałe,-luksfery-cena,-luksfery-przeciwpożarowe22 luxfer.pl-Luksfery,-luksfery-warszawa,-luksfery-ogniotrwałe,-luksfery-cena,-luksfery-przeciwpożarowe22
W jakich budynkach znajdą zastosowanie luksfery EI120?

Ogniotrwałe pustaki szklane EI120 doskonale sprawdzą się w budynkach użyteczności publicznej takich, jak:

– domy mieszkalne
– szkoły,
– przedszkola,
– urzędy,
– hotele,
– biura,
– szpitale.

Luksfery szklane sprawdzą się również w halach produkcyjnych, halach sportowych, kotłowniach, magazynach czy na klatkach schodowych w domach jednorodzinnych i w blokach.

Zastosowanie luksferów zamiast tradycyjnych cegieł czy bloczków betonowych pozwala na zmniejszenie wydatków na oświetlenie budynku. Szklana ściana zapewnia odpowiednie doświetlenie pomieszczenia w ciągu dnia. Nasze pustaki szklane spełniają również wymagania stawiane przez normy dotyczące szczelności termicznej i akustycznej.